Java e ardhshme me mot jostabil

Moti në javën e ardhshme nuk do të jetë stabil do të ketë vranësira, rreze dielli, por edhe rreshje shiu

Siç njofton IHMK, kjo situatë e motit do të stabilizohet nga dita e mërkurë duke mundësuar mot stabil dhe relativisht të nxehtë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-30 gradë Celsius, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. /Insajderi.com/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT