Jara, gishtin pak Cavanit e ma shumë veti!

 

Gjykata disiplinor i Conmebol kanë sanksionuar lojtarin e kombëtares së Kilit, Gonzalo Jara, për veprimin e tij, ndaj Edinson Cavanit.

Jara është dënuar me 3 ndeshje moslojë dhe 7.500 dollarë, çka do të thotë se ai e ka përfunduar kompeticionin më herët.

Copa Amerika për provokatarin e madh kilen ka përfunduar.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT