Jabllanoviç shkarkohet në ora 16:00?

Ministri për Kthim dhe Komunitete, Aleksandër Jabllanoviç pritet që në ora 16:00  të shkarkohet nga kryeministri i Republikës, Isa Mustafa. “Po, kryeministri Mustafa do të dal në një konferncë për media në ora 16:00 dhe se pritet edhe të bëhet shkarkimi i ministrit Jabllanoviç”, ka thënë ky burim brenda Qeverisë së Kosovës. Ndryshe, partitë opozitare kanë paralajmëruar një protesta nesër kundër këtij ministrit dhe mbrojtjes së “Trepçës”./zëri/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT