Ja transferimet e Juves, Interit dhe Milanit

 

Merkato deri më tani ka qenë shumë aktive në Serinë A. Juventus dhe Inter vepruar me shumë shpejtësi duke bërë disa lëvizje të bujshme.

Nëse jeni kurioz të dini merkaton zyrtare deri më tani të Juventusit, Milanit dhe Interit ju ftojmë t’i shihni.
Bacca dhe Bertolacci nuk janë ende transferime zyrtare ndaj nuk janë në listë.

Juventus

Blerjet: Dybala (Palermo), Khedira (Real Madrid), Mandzukic (Atletico Madrid).
Shitjet: Pepe (pa ekip), Romulo (Verona), Tevez (Boca Juniors), Matri (Milan).

Milan

Blerjet: Rodrigo Ely (Avellino), Verdi (Empoli), Nocerino ( Parma), Matri (Juventus).
Shitjet: Pazzini (pa ekip), Bocchetti (Spartak Mosca), Essien (Panathinaikos), Destro (Roma).

Inter

Blerjet: Murillo ( Granada), Kondogbia (Monaco), Khrin ( Cordoba), Taider (Sassuolo), Bardi (Chievo), Botta (Chievo), Bessa (Bologna).
Shitjet: Bonazzoli (Sampdoria), Jonathan (pa ekip), Campagnaro (pa ekip), Podolski (Arsenal), Felipe (pa ekip).

- Advertisement -

MË TË FUNDIT