Ja tableti më i ri nga Asus

Fonepad 7 FE 375CL është tableti më i ri nga Asus. Ky tablet vjen me një ekran 7 inc, 2GB RAM dhe 8 ose 16GB hapsirë të brendshme e cila mund të zgjerohet me me kartën microSD. Kamera 5 megapikselë ndërsa ajo frontale 3 megapikselë. Procesori Intel Atom Z3530 me katër bërthama me shpejtësi 1.3 GHz dhe kartat grafike PoëerVR Series 6-G6430 GPU. Bateria me kapacitet 3.950mAh.
Asus Fonepad 7 FE375CL ofon lidhje LTE dhe operon me sistemin Andriod 5.0 Lollopop, ofrohen me ngjyrë të bardhë dhe të zezë, çmimi për të është 250 dollarë.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT