Ja si e ndali Paraguaji Messin (foto)

Argjentina dhe Paraguaji kanë barazuar 2-2 në ndeshjen e parë të grupit B në Kupën e Amerikës.

Argjentina kishte epërsinë prej 2-0, por futbollistët e Paraguajit nuk u dorëzuan duke luajtur një lojë të ashpër.

Cak i tyre ishte mbulimi i Lionel Messit, ku në momentin që “Pleshti” zotëronte 2-3 futbollistët kundërshtar e rrethonin atë. Në fund edhe ia arritën qëllimit, duke marrë një pikë të madhe ndaj favoritit kryesor në këtë garë, Argjentinës./Drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT