Ja se çka përmban HTC One M9

Edhe pse duket si One M8, modeli më ri nga HTC është pak më i hollë, më i vogël dhe më i lehtë. Ky model vjen më një dizajn më të përmirësuar, ekran është rezistent ndaj gërvishtjeve dhe xham prej safiri në lentat e kamerave, po ashtu është rezistetn ndaj ujit dhe pluhurit.
Ekrani 5 inç me rezolucion 1080 pikselë, si tek One (M8) – Super LCD3- me disa përmirësime të vogla tek teknologjia dhe pasqyrimi i ngjyrave. Në anën ballore gjenden altoparlantët BoomSound, të cilët tani janë përmirësuar më tepër me teknologjinë Dolby Sound.
Ndërkohë telefoni është i pajisur me teknologjinë e kamerës së dyshishtë, por këtë radhë ka përdorur sensorin e krijuar nga Toshiba me rezolucion 20 megapikselë me një madhësi të sensorit 1/2.3 inç. Telefoni vjen me një kamerë 20 megapikselë BSI në anën e pasme, me hapje dhe blic të dyfishtë LED.
HTC One M9 operon me sistemin Android 5.0 Lollipop me ndërfaqen HTC Sense 7 UI.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT