Ja sa i kushtoi Arsenalit Shkodran Mustafi

 

Arsenali ka kompletuar transferimin e Shkodran Mustafit që la Valencian pas dy sezoneve të kaluar në futbollin spanjoll.

Sipas tabloidit britanik “Daily Mail”, Valencia është bindur ta lërë të lirë shqiptarin, vetëm pasi anglezët kanë paguar 35 milion funte.

Mustafi ka ka nënshkruar kontratë 5 vjecare dhe te Arsenali do ta gjejë edhe Granit Xhakën./Drenicapress.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT