Ja sa do të mungojnë Bale e Modriq

 

Mesfushorët e Realit, Gareth Bale dhe Luka Modric kanë pësuar lëndime në duel me Malagan, duke i vështirësuar punen e Los Blancos që të mërkuren lujanë me Atleticon dhe janë në ndjekje të Barcelonës në La Liga.
Trajneri i Realit, Carlo Ancelotti, në konferencë për shtyp pas takimit konfirmoj lëndimin e Bale e Modric, por nuk saktësoi shkallën e lëndimit dhe rikthimin e tyre në fushë.
Sipas gazetës “AS” lëndimi i Modric është më i rëndë se i Bale, pasi kroati ka ndryshur gjurin dhe shërimi i tij merrë kohë së paku 5-6 javë. Kurse Bale ka lënduar muskujt por që mund të rikthehet më shpejt në fushë.
Reali ende s’ka dalë me një deklaratë zyrtare për shkallën e lëndimeve të Bale dhe Modric.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT