Ja pse u shkarkua Ancelotti!!!

     

    Carlo Ancelotti pas vetëm dy vite qëndrimi në Real Madrid është shkarkuar nga Los Blasncos. Italianin nuk e shpëtoj nga shkakrkimi as “La decimal” e sezonit të kaluar.

    Sipas raportit të bërë nga e përditshmja AS, mësojmë se Ancelotti është shkarkuar nga Reali shkaku i Bales.

    Në takimin ndaj Valencias, Ancelotti e largoi  Balen nga fusha e lojës në minutën e 71’ gjë e cila nuk i pëlqeu fare Perezit, i cili insistoi që ta transferojë në skuadër uellsianin.

    Perez nuk ka vonuar dhe shumë shpejt dhe e ka gjetur zëvendësuesin e Carlo Ancelottit, duke emëruar Rafa Benitezin në krye të klubit më të madh në botë./Drenicapress/