Ja më kë do të luajë Barca, Reali dhe Atletico në javën tjetër

Në vikend Barcelona, Atletico dhe Reali do të kenë punë të lehtë, pasi nuk luajnë me asnjë nga skuadrat që pretendojnë garat evropiane.

Barcelona luan me Sporting Gijon në Camp Nou. Atletico e pret Malagan, kurse Reali është mysafir i Rayo Vallecanos.

Pas 34 xhirove të zhvilluara në La Liga, Barcelona ka 79 pikë aq sa ka dhe Atletico. Reali është në vend të tretë me 78 pikë./Drenicapress.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT