Ja lojtari i mujit në La Liga, nuk është Messi e as Ronaldo!

 

Edhe pse janë golasëhnuaeit më të mirë në La Liga, Lionel Messi nuk kanë arritur të fitojnë përball Antoni Griezmanit për lojtarin e muajit prill në La Liga.

Sulmuesi i Atletico Madridit shënoi tetë gola në gjashtë ndeshje në La Liga për të ndihmuar Atleticon ta forcojë pozitën e tretë në tabelë, derisa ai shënoi dy herë në ndeshjet kundër Malaga, Deportivo la Coruna dhe Elche.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT