Ja kush ishin kundërshtarët më të vështirë për Maldinin

 

Paolo Maldini, ish legjenda e Milanit, ka zbuluar se ndaj cilëve futbollist ka vuajtur sa ishte lojtar aktiv.
Paolo Maldini kishte një karterë të bujshme. Ai me Milanin fitoi shtatë herë titullin e kampionit në Serie A dhe pesë kupa të Europës, derisa fitoi medaljen e argjende në Botërorin ‘USA 94’.
Ish legjenda e Milanit dhe Italisë tani ka zbuluar se ndaj cilëve futbollist ka vuajtur sa ishte lojtar aktiv.
“Kundërshtarët më të vështirë për mua ishin Diego Maradona, Ronaldo, i cili ishte fenomenale në dy viteve të Inter, dhe Zinedine Zidane,” tha ai për La Gazzetta dello Sport.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT