Ja kush e fitoi Tiranën, Shkodrën e Durrësin sipas Exit Pollit

Rezultatet e para preliminare të dala nga “EXIT-POLL” i IP Marketing në bashkëpunim me OraNews në Shqipëri nxjerrin rezultatet e para për bashkitë më të mëdha, transmeton Indeksonline.

Tirana: Erion Veliaj (PS) me 50.5-54.5% kundër Halim Kosovës me 38-42% dhe Gjergj Bojaxhi (I pavarur) me 4-6%.

Shkodër: Voltana Ademi (PD) me 51-55% kundër Keti Bazhdari (PS) 41-45%, dhe është bashkia ku po bëhet lufta më e madhe hap pas hapi.

Durrës: Vangjush Dako (PS) me 50-54% kundër Grida Dumës (PD) 45-50%

- Advertisement -

MË TË FUNDIT