Ja kur është shorti i Ligës së Kampionëve për fazën e eliminimit

Liga e Kampionëve ka hyrë tashmë në fazën më interesante të kompeticionit.

Barcelona, Bayern, Juventus, Leipzig, Man City, PSG, Real Madrid dhe Tottenham janë skuadrat që me shumë gjasë do të kalojnë në fazën tjetër – pas ndeshjeve të sotme, shkruan GazetaBlic.

Shorti për fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve do të zhvillohet të hënën me 16 dhjetor.

Kur dhe ku është shorti i Champions League?

Shorti do të mbahet në Nyon, Zvicër të hënën me 16 dhjetor. Është planifikuar të fillojë në orën 12:00.

Skuadrat që kanë siguruar kualifikimin:

Barcelona

Bayern

Juventus

Leipzig

Manchester City

Paris Saint-Germain

Real Madrid

Tottenham Hotspur

8 tjera sonte.

Kur do të luhen ndeshjet pas shortit?

Ndeshjet e fazës së eliminimit fillojnë me 18-19 shkurt dhe 25-26 shkurt, kurse sfidat kthyese luhen me 10-11 Mars dhe 17-18 Mars.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com