Ja ku përfundoi kamioni që shtypi turmën në Berlin (Video)

Së paku pesë persona kanë vdekur dhe 50 të tjerë janë lënduar pasi një kamion hyri në një treg krishtlindjesh në Berlin të Gjermanisë.

Policia ka konfirmuar vdekjen e disa personave, por duke mos specifikuar numër.

Akoma nuk dihet se si ndodhi incidenti, ndërsa mediat lokale thonë se ai ishte sulm.

Më poshtë mund të shiheni videon se ku ka përfunduar kamioni. /Lajmi.net/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT