Ja dekori spektakolar me 12 mijë plisa në “Elbasan Arena”

Në prag të ndeshjes së skuadrës sonë kombëtare me Armeninë zbulohen detaje interesante të dekorit dhe koreografisë që do të shoqërojë kuqezinjtë në stadiumin “Elbasan Arena”.

Flamujt kombëtarë e ngjyrat kuq e zi nuk do të dominojnë të vetme në stadium. Ajo çfarë do të tërheqë vëmendjen janë plot 12.000 qeleshe që do tu shpërndahen tifozëve në shkallët e stadiumit.

Qeleshet, ose siç njihen me emrin tradicional Plisat, janë një simbol i njohur kombëtar që pritet të sjellin emocione të veçanta për tifozët dhe kombëtaren tonë.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT