Ja çmimi për LG G4c për tregun evropian

LG G4c është version mini I G4 I cili u prezantua së fundmi nga LG. Ky model ka një ekran 5 inc, procesori Qualcomm Snapdragon 410 me katër bërthama me shpejtësi 1.2GHz, së bashku me 1GB RAM dhe 8GB hapësirë të brendshme, e cila mund të zgjerohet nëpërmjet kartës microSD.

Kamerë të pasme 8 megapikselë me blicin LED, ndërsa ajo ballore 5 megapikselë, operon me sistemin Android Lollipop 5.1

Ky model fillimisht shite në Itali për një çmim prej 249 dollarë, ndërsa së shpejti pritet të vije edhe në shtetet tjera Evropiane.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT