Ja çmimi i treshës sulmuese të Barcelonës e Realit sipas MSN-BBC 260:250

Treshja e sulmit të Barcelonës, Lionel Messi, Luis Suarez dhe Neymar, kushton më shtrenjtë se ajo e Real Madridit, Cristiano Ronaldo, Karim Benzema e Gareth Bale.
 Barcelona dhe Real Madrid do të ndeshen të dielën mbrëma në Camp Nou, në El Clasicon e shumëpritur anembanë botës. Dhe, tashmë kanë filluar të bëhen krahasime të ndryshme mes skuadrave.

Ndërsa, “Transfermarkt.de” ka publikuar vlerën e sulmuesve të dyja skuadrave.

Dhe, aty del se Treshja e sulmit të Barcelonës, Lionel Messi, Luis Suarez dhe Neymar, kushton më shtrenjtë se ajo e Real Madridit, Cristiano Ronaldo, Karim Benzema e Gareth Bale. A

ta kushtojnë 260 milionë euro për dallim nga 250, sa janë vlerësuar treshja e Realit.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT