Ja çka do të sjell iPhone 6s

Para se të prodhohet iPhone 7, siç duket kompania e njohur, Apple, do të nxjerr në treg iPhone 6s, ashtu siç ka bërë me të gjitha modelet e telefonave.
Risit që pritet t’i kemi në iPhone 6s është se kamera e këtij modeli pritet të jetë shumë më e avancuar, si dhe flitet do të ketë 2 GB RAM
Aktualisht, IPhone 6 dhe 6 Plus vijnë me 1GB RAM LPDDR3, ndërsa për pasardhësit të tyre, sipas thashethemeve thuhet se iPhone 6S dhe 6S Plus do të vijnë me 2GB RAM LPDDR4.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT