Ja cilët futbollistë do të largohen nga Reali

 

Ardhja e Rafa Benitezit në krye të stolit të Real Madiridit ka bërë që disa futbollistë të bëjnë gati valigjet pasi nuk bëjnë pjesë në planet e spanjollit.

Sipas mediave spanjolle Rafa Benitez pas konsultimveve me drejtueist ka vendoasur që nga skuadra të largoj Lucas Silvan që në janar iu bashkua klubit. E rrugën e tij duket se do ta ndjekin edhe Asier Illarramendi dhe Jese.

Në anën tjetër Reali është duke kërkuar edhe futbollistë dhe prioritet janë një sulmues dhe një mesfushorë dhe një mbrojtës./Drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT