Ja cilat skuadra evropiane po e kērkojnē talentin kosovar

 

Edhe njē talent futbolli me prejardhje shqiptare, por qē luan nē Zvicēr ka tērhequr vēmendjen e klubeve evropiane.

Ēshtē fjala pēr Florian Kamberin i cili ka shkëlqyer këtë edicion me Grasshopper II, duke shënuar 15 gola në 20 paraqitje dhe duke dhuruar edhe asistime për shokët e skuadrës, transmeton Telegrafi.

20-vjecari po kērkohet nga dy skudrat e mēdha gjermane Shalke dhe Verder Bremen, kurse nē Angli ka tērhequr vēmendjen e Aston Villēs.

Dilemma mē e madhe ēshtē se cilēn kombētare do tē zgjedhē Kamberi. Para vetē ka tri Pērfaqēsuese: Kosoven, Shqipērinē dhe Zvicren./DrenicaPress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT