Ja çfarë përmban padia Ramiz Lladrovcit ndaj Milaim Zekës (Dok)

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci ka paditur deputetin e Nismës, Milaim Zekën për shpifje dhe fyerje ndaj tij, me ç’rast ia kërkon 100 mijë euro dëmshpërblim.

‘Ashtu siç jam zotuar, sot e kam deponuar dhe protokolluar padinë ndaj Milaim Zekës, për shpifje dhe fyerje, në Gjykatën Themelore në Prishtinë, ka shkruar Lladrovci në Facebook, transmeton Periskopi.

‘Pres, sa më shpejt, të sqarohet para gjyqit gjithçka’, ka shtuar i pari i Drenasit.

Deputeti Milaim Zeka dje ka adresuar fjalë të rënda ndaj kryetarit të komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovcit, me të cilin ka shkëmbyer akuza të rënda.

Zeka e ka quajtur budalla të parin e Drenasit.

“Ramiz Lladrovci është sinonimi i budallakisë më të rëndë të një njeriu shqiptar”, është shprehur Zeka.

Zeka ka deklaruar se Ramiz Lladrovci është propozuar për kryetar të Drenasit, përmes shantazheve që ia ka bërë drejtpërdrejt Presidentit Hashim Thaçi.

Zeka, në emisionin “Debat Plus”, ka deklaruar se këto të cilat po i thotë janë punë e Prokurorisë.

“Ekzistojnë tri letra me nënshkrimin e Ramiz Lladrovcit të vitit 2003, ku ai e akuzon presidentin Thaçi për një vrasje të rëndë të një njeriu, i cili sot është dëshmor në Kosovë. E akuzon për vrasjen e Behadin Hallaqit, po e them me emër”, ka thënë Zeka.

Zeka thotë se ky reagim akuzues i Lladrovcit vjen pasi Hashim Thaçi, nëpër tubime të ndryshme partiake dhe rrethe të ndryshme shoqërore e kishte akuzuar Ramiz Lladrovcin si keqpërdoruesin më të madh të fondeve “Vendlindja Thërret”./Periskopi/

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT