Ja çfarë i rikujtojnë Leicester City dhe Kosova ambasadorit britanik në Kosovë

 

Edhe ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairí O’Connell, ka uruar pranimin e Kosovës në UEFA.

Ai në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se ky është një lajm fantastik, dhe se Lesteri kampion në Premier League dhe pranimi i Kosovës, i rikujtojnë se sa shumë e donë futbollin!

Postimi i ambasadorit britanik:

Kosova u pranua në UEFA, ky është një lajm fantastik. Sporti duhet t’i bashkojë njerëzit – dhe Kosova ka të drejtën e saj të pjesëmarrjes. Fitorja e Premier Ligës së Leicester City-it dhe pranimi i Kosovës në UEFA, mua më rikujtojnë pse e dua futbollin. Një javë e madhe për sportin”, ka shkruar ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairí O’Connell./Drenicapress.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT