Italia ka fituar edicionin e këtij viti të “Eurovision-it”.

318 pikë nga publiku ngritën Italinë në krye të listës së shteteve që garuan në edicionin e 2021 të “Eurovision” kështu duke fituar këtë kompeticion, njofton KlanKosova.tv

Italia kishte 206 pikë nga votat e publikut dhe ishte në vendin e katërt, prapa Zvicrës së përfaqësuar nga Gjon Muharremaj e Franca dhe Malta.

Falë shumë votave të publikut, rokgrupi “Maneskin” triumfoi me këngën “Zitti E Buoni”.