Italia e dërgon Spanjën në shtëpi (video)

Italianët kanë triumfuar në stadiumin Stade de France kundër Spanjës me rezultat prej 2:0.

Golin e parë e shënoi Giorgio Chiellini 33-të, pas një tollovie të krijuar para portës së spanjollit, David de Gea.

Spanja atakonte më shumë në sulm por italinët nuk u dhanë shumë hapsira duke luajtur me kundërsulme.

Dhe nga një kundërsulm në minutën e 92-të Pele vulos rezultatin përfudnimtar për 2-0.

Në cerekfinale Italia takohet me Gjermaninë./Drenicapress.info/

https://www.youtube.com/watch?v=VO9LEU2RQTw

https://www.youtube.com/watch?v=q1LAOq0v50Y

- Advertisement -

MË TË FUNDIT