Italia sonte takohet me Zvicrën në “Olimpico”.

Italia dhe Zvicra takohen me fillim nga ora 21:00, në kuadër të grupit A të “Euro2020”.

Kombëtarja e Roberto Mancinit fitoi ndeshjen e parë ndaj Turqisë me rezultatin e thellë 0:3, kurse Zvicra barazoi me Uellsin.

Pak para fillimit të ndeshjes janë publikuar edhe formacionet titullare.

Italia: Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola; Barella, Jorginho, Locatelli; Berardi, Immobile, Insigne.

Zvicra: Sommer; Elvedi, Schar, Akanji; Mbabu, Freuler, Xhaka, Rodriguez; Shaqiri, Embolo; Seferovic.