Ish zëvendës-ministri i Arsimit nga PDK-ja, formon parti të re, garon në zgjedhjet për Ferizaj

Nehat Mustafa ish zëvendës ministër në Qeverinë e Kosovës që drejtohej nga Partia Demokratike e Kosovës ka themeluar subjekt të ri poltikë e që do ta garoj në zjedhjet lokale në komunën e Ferizajt, raporton Gazeta Blic.

Njoftimin e ka bërë vet ai në faqen e tij Facebook.

Sipas tij tashmë edhe KQZ e ka cetfikuar Iniciativēn Qytetare REFORMIMI DEMOKRATIK PËR FERIZAJN

Njoftimi i plotë:

Të dashur miq e familjar !

Ditë mē parë, KQZ certifikoi Iniciativēn Qytetare REFORMIMI DEMOKRATIK PËR FERIZAJN ( RDF ) si subjektin mē tē ri qē garon për Kuvendn e Komunës së Ferizajt nē zgjedhjet e 17 Tetorit.

Me vendimin e Këshillit Iniciativ, unë jam ngarkuar me përgjegjēsinë e Kryetarit të RDF.

Prandaj, tani e tutje e deri në përfundim të zgjedhjeve lokale, qëndrimet e mija politike për Zgjedhjet Komunale në Ferizaj janë qëndrime të cilat vendosen në strukturat vendimmarrëse të RDF .

RDK ēshtë Iniciativë Qytetare e pavarur . Garojmë vetëm pēr Kuvendin e Komunës dhe jemi të hapur për bashkpunim me të gjitha subjektet politike ferizajase. Në garēn pēr Kryetar të Komunēs, RDF mbanë qëndrim neutral gjatë raundit parë me mundësi bashkpunimi në raundin e dytë.

Për fund , më lejoni qē miqësisht t’iu kërkoj pērkrahjen pēr kandidatë e listës së RDF
dhe vizionin e saj politik.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT