Ish-Presidentit Thaçi në protestat e vitit 1990 mbante në duar parullën “Rroftë shteti i Kosovës”

Anëtari i Këshillit Drejtues të PDK-së, Kushtrim Shkodra ka publikuar një fotografit të ish-Presidentit Hashim Thaçit, në protestat e 11 marsit të vitit 1990.

Atë kohë Thaçi ishte vetëm 22 vjeçar dhe në protestat e vitit 1990 mbante në duar parullën “Rroftë shteti i Kosovës”.

Shkodra ka shkruar se që nga ajo kohë Thaçi si një djali i ri ishte i gatshme ta jap jetën për Kosovën.

Ndërsa, sot 31 vite më pas, ish-President Hashim Thaçi ndodhet në Hagë nën akuzat për krime lufte.

Sipas Shkodrës ai përsëri po mbron historinë e një populli të tërë.

“22 vjeçari nga Drenica në protestat e vitit 1990 mbante në duar parullën “Rroftë shteti i Kosovës”. Ai ishte gati të jap jetën kur ishte djalë i ri. Sot 31 vite pas, përsëri po mbron historinë e një populli të tërë, dhe kjo histori do bëhet përgjithmonë e paprekshme nga askush”, ka shkruar Shkodra. /Insajderi.org

- Advertisement -

MË TË FUNDIT