Ish-ministrit nga Drenica i vdes babai nga COVID-19

Ish-ministri i Arsimit, Shyqyiri Bytyci, përmes një njoftimi në Facebook ka bërë të ditur se ka vdekur babai i tij në moshën 82 vjeçare. Ai ishte i diagnostifikuar me COVID-19, shkruan drenicapress.info

Bytyqi ka bërë të ditur se varrimi do të bëhet në fshatin Arllat të Drenasit, në prezencën e rrethit të ngushtë familjar.

NJOFTIM

Sot ne ora 9:10 vdiq baba i jone, Qerim Bytyqi, në moshen 82 vjecare. Pas nje semundje të shkurtër dhe me pas i shoqeruar edhe me COVID’in ai nuk arriti te ja dal.

Ju njoftojme se varrimi i babes tonë bëhet në varrezat e fshatit Arllat lagjia Bytyq, në ora 17:00.
Për shkak të Pandemisë (COVID 19), jemi të detyruar që varrimin t’a bëjmë vetëm me prezencën e rrethit të ngushtë familjar.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT