Ish këshilltari i PDK-së bëhet zëvendësministër i Kurtit

Taulant Kryeziu është emëruar zëvendësministër në Ministrinë e Integrimeve Evropiane. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai në Facebook.

Kryeziu ishte edhe kandidat për deputet por nuk mori votat e mjaftueshme. Në Qeverinë e PDK-së ai kishte sherbyer edhe si këshilltar politik, dhe ishte akuzuar edhe se gruaja e tij ishte punësuar në një ministri, sa ai ishte zyrtar i lartë politik.

Ky është postimi i plotë:

- Advertisement -

MË TË FUNDIT