Ish-eprori i lartë i UÇK-së nga Drenica ftohet nga Gjykata Speciale

Ish-eprori i lartë i UÇK-së, Gani Koci është ftuar nga Gjykata Speciale.

Kështu ka bërë të ditur ai në një postim në Facebook.

“Te nderuar bashkëluftëtarë, miq, shokë e dashamirë, Sapo mora Ftesën nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, të paraqitem në Hagë, me 18 mars 2021, në cilësinë e dëshmitarit. Pavarësisht se në çfarë cilësie jam ftuar, unë do jem ai që isha në luftë dhe ai që jam sot, gjithmonë në mbrojtje të Luftës së dretjtë të Ushtrisë Çlirimtare”, ka shkruar ai./GazetaBlic

- Advertisement -

MË TË FUNDIT