Ish-drejtori i Policisë, Rashit Qalaj, aderon në PDK

Kandidati për kreyministër nga PDK ka prezantuar të aderuarin e fundit në PDK, Rashit Qalajn.

Rashit Qalaj ishte Drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës.

Lajmin e ka bërë të ditur kandidati për kryeminisitër nga PDK-ja, Enver Hoxhaj në një konferencë për media.

Ai është paraqitur së bashku me Qalajn para gazetarëve.

“Ardhja e tij është një hapje e madhe dhe e mirëfilltë e PDK-së. z. Qalaj do jetë pjesë e programit për rimëkëmbje politike dhe për sigurinë”, ka thënë Hoxhaj.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT