Ish-agjenti i UDB’së ftohet nga Gjykata Speciale në Hagë

Fatmir Sheholli është personi i radhës i ftuar nga Gjykata Speciale, i cili ka qenë pjesëtar i sigurimit serb(UDB).

Sheholli ndryshe njihet edhe si ish-pjesëtar i sigurimit serb (UDB), gjatë viteve të 90’ta.

Lajmin për pranimin e ftesës nga Gjykata Speciale, e ka pohuar vetë ish pjesëtari i UDB’së.

“Po është e vërtetë se kam pranuar ftesë nga Gjykata Speciale. Atje do të shkoj dhe do t’i mbrojë vlerat dhe dinjitetin e Republikës së Kosovës në çfarëdo cilësie që jam ftuar”, ka thënë Sheholli në një prononcim për Klan Kosova.

Sheholli nuk ka treguar se a është ftuar si i dyshuar apo si dëshmitar ai ka thënë se atje [në Hagë] do të sqarohen të gjitha./gazetametro.net

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT