iPhone 6s vjen me rrjetin më të shpejt

Kanë filluar të qarkullojnë zëra për karakteristikat që do t’i ketë modeli më i ri nga Apple, iPhone 6S.

Sipas disa burimeve ky model do të ketë rrjetin më të shpejtë 4G

iPhone 6S dhe 6S Plus do të përdorin modemin e ri të 4G LTE nga Qualcommi që do të përkrahë Cat 6 LTE dhe tani partnerët e kompanisë amerikane kanë konfirmuar se pajisjet e Apple-it në të ardhmen do të përkrahin këtë sistem.

Ndërkohë sipas raportimeve të fundit mësohet se iPhone 6S do të ketë procesorin e ri A9.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT