Interi huazon mbrojtësin e Barcelonës

 

Interi ka zyrtarizuar edhe një lojtar cilësor për të ardhmen. Roberto Mancini i ka idetë e qarta për forcimin e skuadrës, dhe mbrojtjes nga krahët do t’ia shtoj edhe një talent që është rritur në La Masia.

Nga Barcelona vjen në huazim për 1 vit, me opsion për të dytin, mbrojtësi i krahut, Martin Montoja. Pas akordit mes agjentit dhe zikaltërve, ka ardhur edhe ai me klubet.

Është përforëcimi i katërt për ekipin e Mancinit, që ka siguruar Murijon, Miranden dhe Kondogbian deri tani, pasi Imbula nuk është arritur.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT