Interi arrin marrëveshje me City

 

Sipas portalit të njohur italian, Interi dhe Manchester City kanë arritur marrëveshje për transferimin e mesfushorit me tipare sulmuese, Stevan Jovetic.

Marrëveshja është arritur në formë huazimi për një vit, dhe më pas Interi duhet ta blejë për afro 15 milion euro.

Malazezi e njeh mjaft mirë futbollin italian pasi ishte pjesë e Fiorentinës, dhe pas një aventure 18 mujore zhgënjyese te City, do të rikthehet në Seria A për të gjetur formen e dikurshme./Drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT