Inter i rikthehet humbjeve (Video)

Pas një seri me fitore Inter rikthehet te humbja duke u mposhtur në Giuseppe Meazza nga Fiorentina, me rezultat 0:1.
Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll pa gola dhe pa raste. Golin e vetëm të ndeshjes e shënoj Muhamed Salah në minutën e 55’. Salah në top formë dhe në ketë takim ishte lojtari i ndeshjes. Xherdan Shaqiri u inkuadrua në pjesën e dytë në minutën e 66’ i cili nuk mundi ta shpëtoj Interin nga humbja. Firorentina minutat e fundit i luajti me nëntë lojtar me pak të cilët u lënduan dhe nuk kishin mundësi zëvendësimi.
Interi mbetet në kuotën e 35 pikëve, dhe renditet në vendin e tetë, ndërsa Fiorentina në vendin e pestë me 42 pikë.

https://www.youtube.com/watch?v=NOdo-yeyOhk

- Advertisement -

MË TË FUNDIT