Napoli me Interin i ndanë pikët (Video)

Ka përfunduar pa fitues derbi i javës së 26 në Serie A, ku Napoli luajti barazim 2:2, me Interin e Xherdan Shaqirit.
Ndeshja Napoli – Inter dhuroi shumë emocione dhe spektakël, pjesa e parë përfundoi pa gola. Pjesa e dytë filloi me një ritëm të shpejt ku te dy skuadrat kërkuan golat. Napolitanet ishin me këmbëngulës dhe shënuan me të filluar pjesa e dyte me anë të Marek Hamsik në minutën e 51’.  Golin e epërsisë e shënoi Higuain në minutën e 63’, i cili shënoi një super gol që ndezi atmosferën në Sao Paolu.
Por Interi nuk u dorëzua deri në fund, duke shënuar me anë të Palacios në minutën e 72’. Për të barazuar dhe për të shpëtuar nga humbja Mauro Icardi barazoi në minutën e 87’, nga penalltia.
Me ketë barazim Napoli rendite në vendin e 3 me 46 pikë, kurse Inter në vendin e 9 me 36 pikë. /Drenica Press/
- Advertisement -

MË TË FUNDIT