Instituti njofton për të infketuarit e fundit me koronavirus në Skenderaj

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 3.621 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 632 raste pozitive.

Në njoftim thuhet se në mesin e të prekurve janë edhe pesë persona nga komuna e Skenderajt transmeton drenicapress.info

Të infektuarit janë me këto lokacione:
1 në fshatin Burojë
2 në fshatin Rezallë
2 në qytetin e Skenderajt. /DrenciaPress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT