Indi, 64 vjeçarja lind tre fëmijë

Mund të ju duket e pabesueshm e por është e vërtetë, ku një grua 64 vjeçe ka lindur tre foshnje, dy djem dhe një vajzë. Më këtë lindje në  moshen 64 vjecare, është bërë  keshtu nëna me e vjeter ne bote qe ka lindur trinjake. Vogelushat, te cilet ne momentin e lindjes peshonin nga 1 kilogram, vazhdojne te kurohen ne spitalin e Rohtak, ne shtetin e Haryana….Kjo nene, e cila gjate 44 viteve martese, nuk kishte bere dot kurre femije, e mori veten shpejt. Lindja e femijeve u be fale teknologjise In Vitro. Burri i saj, Deva Singh, 64 vjec, deklaron entuziast: “Kur kuptova se gruaja ime nuk mund te bente femije, u martova perseri, por edhe 2 grate e tjera nuk mbeten dot shtatzane. Jam shume i lumtur dhe jam i vendosur qe te te rris ne harmoni te plote femijet.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT