Immobile rrëshqet si në akull, e huq penalltinë kundër Napolit

Është duke u zhvilluar takimi ndërmjet Napolit dhe Lazios, duel ky në kuadër të çerekfinales në Kupën e Italisë.

Napoli është në avantazh ndaj Lazios me golin e shënuar nga Insigne në minutën e 2’të të takimit, shkruan Reporteri.net.

Ndërkaq, rast të mirë kishte Immobile që ta barazonte rezultatin ndaj Napolit, përmes një penalltia të akorduar në minutën e 10’të të takimit, por sulmuesi rrëshqiti në goditjen finale dhe topi përfundoi mbi portë.

Kujtojmë se kjo ndeshje po zhvillohet mes tensioneve të fundit, ku dy karton të kuq u dhanë për 5 minuta, njëri për Hysajn e Napolit e tjetri për Lucas Leivan e Lazios./Reporteri.net/

 

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT