Ilir Latifi fantastik, e mund Boserin

Boksieri shqiptar, Ilir Latifi është rikthyer me fitore në UFC.

Ai e mundi Tanner Boserin në eventin e UFC që po mbahet në Las Vegas, shkruan Gazeta Express.

Pas tri raundeve, nuk pati nokaut dhe vendimi për fituesin i takoi gjyqtarëve.

Ata me vendim të ndarë shpallën Latifin fitues të duelit. Dy prej tyre ia dhanë pikët Latifit, kurse një Boserit.

Latifi tani ka 15 fitore dhe tetë humbje, derisa kundërshtari i tij ka 19 fitore dhe tetë humbje. /Gazeta Express/