Ikën Alves, Juventusi arrin marrëveshje me zëvendësuesin e brazilianit

Një brazilian ikën, dhe një tjetër pritet të zbarkojë në Torino.

Nga Juventusi është larguar Dani Alves, dhe në vend të tij pritet të vijë braziliani Danilo i Real Madridit.

Sipas Tuttosport, Juve dhe Danilo kanë rënë dakord për një kontratë 5 vjecare me 5 milion euro në sezon.

Juves i mbetet të ulë çmimin e kërkuar nga Reali prej 30 milion euro për brazilianin e ardhur nga Porto./Drenicapress.info/

Juve arrin marrëveshje me Danilon, por Reali po kërkon shumë para

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT