Idea e Guardiolës, të ia humbë topin Barcës

Pep Guardiola e ka në parim vetëm një plan kryesor sot për ta ndalur Barcelonën. Pep do të tentoi që të mbajë topin më shumë se kurrë më parë për ti pamundësuar Barcelonës për ta bërë lojën e vetë.

Pep ka porositur lojtarët e tij që në mesfushë të koncentrohen për të bërë shumë pasime të sakta pas së cilave mund të vije ndonjë kundërsulm.

Mario Gotze dhe Xabi Alonso janë dy lojtarët që do të provojnë të dirigjojnë këtë stil loje, ndërsa Alcantara do të tentoi që me veprime individuale të sulmoi Barcelonës dhe të ndihmoi dyshen sulmuese të Bayernit.

Për Messin, Alonso do të ndihmoi të riun Bernat për të mos i dhënë hapësirë për të manovruar me top, ndërsa Benatia do të tentoi markimin e Luis Suarez.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT