Ibrakadabra hat-trick

PSG ka arritur të shënoj një fitore të rëndësishme në shtëpi duke e mposhtur Lorient me rezultat 3:1. Padyshim lojtari më i mirë i ndeshjes ishte Zlatan Ibrahimovic, i cili është rikthyer me gola në formacionin e PSG-së për ta rikthyer përkohësisht skuadrën e madhe franceze liderë në League One. Ibrahimovic shënoi dy gola nge penalltia në minutat 4’ dhe 82, kurse golin e metrikut e shënoi në minutën e 90’. Për Lorient shënoi Jordan Ayew në minutën 67’.

PSG ka 59 pikë si liderë në Francë, 1 më shumë se Lion që tani është në pozitën e dytë. /Drenica Press/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT