Ibra ka vendosur për të ardhmen e tij

Sulmuesi i Paris Saint-Germainit, Zlatan Ibrahimovic, ka vendosur t’i lë mediat të vazhdojnë me spekulime për të ardhmen e tij.

34-vjeçari do të largohet nga kampioni francez pasi të përfundojë zyrtarisht sezoni, ndërsa ndeshjen e fundit do ta zhvillojë në finalen e Kupës së Francës kundër Marseille.

Ai tashmë ka konfirmuar se nuk do të qëndrojë në Parc des Princes, por mbetet mister klubi ku do të luajë në sezonin e ardhshëm, derisa vet lojtari tregon se ka vendosur se ku do të luajë.

“E di se ku do të luaj në sezonin e ardhshëm, por nuk do të tregoj tash”, ka thënë suedezi pas fitores prej 4-0 ndaj Nantes.

Klubet nga Liga Premier, Serie A dhe MLS, janë të interesuar për shërbimet e tij. /Telegrafi/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT