Ibra jo te United por te ky klub italian

 

Sulmuesi suedez është pa kontratë që nga largimi prej PSG dhe shumë klube janë të interesuara për gjigantin suedez.

Është folur shumë për një transferim të tij te Manchester United për një bashkim më ish-trajnerin Jose Mourinjo kur luante te Interi.

Por sipas MediaSet Ibra sezonin e ri mund të luaj te Roma, pasi klubi romak i ka bërë një ofertë të majme.

Kontratë dy vjecare me 7 milion euro në sezon është kontrata e ofruar nga Roma për suedezin.

Ankandi ka filluar për Ibrën që e pret edhe një kontratë e majme nga klubet evropiane./Drenicapress.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT