Ia theu xhamin e shtëpisë djemve të axhës së tij, arrestohet i dyshuari në Obiliq

Policia ka arrestuar një të dyshuar pasi i njëjti ka kanosur dhe ua ka thyer xhamin e dritares së shtëpisë, dy djemve të axhës së tij.

Pas intervistimit, i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Njoftimi i plotë i policisë:

KANOSJE –Asgjësim apo dëmtim i pasurisë /Fsh. Kozaricë , Obiliq, 21.03.2021-11:45. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti ka kanosur dhe iu kishte thyer xhamin e dritares së shtëpisë dy viktimave kosovarë –djemve të axhës së tij. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT