I riu që e vranë në Mitrovicë, shpërndante fotografi që përmbajnë dhunë (Foto +18)

Fotografi dhune, me mjete të forta e edhe të tjera me gjak shihen në profilin e tashmë të vdekurit, që u vra të mërkurën në Mitrovicë, raporton Periskopi

Madje, askund pa qenin duket se nuk shkonte.

E një mitrovicase që pretendon se e njihte, thotë se ai rrinte me disa grupe të rinjsh, rrugëve e që bënin jetë gangsterësh.

Shkëndije Halimi ka shpërndarë një rrëfim për tashmë të vrarin, mirëpo ajo thotë se Sadiku ishte jetim, e që në realitet nuk ishte i tillë, raporton Periskopi

Postimi i Shkëndije Halimti:

Valon Sadiku,djali qe u vra sot,ishte fqi i imi.

Ishte djale i ri,jetim,i pa pune,dhe shume i sjellshem per aq sa e kam njoft une.

Diku,para 7 muajve,dola ne parkun afer shtepise (te vetmin park qe e kemi),dhe per nje ore cka pashe,mbeta pa fjale,parku ishte shenderru ne “vend takim gangsteresh” mosha e te rinjeve qe pashe aty,ishin prej 12-23 vjec.

Ishin 3 grupe, (grupi i Bajrit,Shipolit e Tavnikut),per mitrovicas keto pjese jane te njohura.

Krejt spektatore,para ketij filmi te rinjesh,te pa pune,e pa nje qender kulture,ku mund te kontribuonin ndryshe,ata krejt pa faj e pa vetedije,kishin zgjedhe rrugen,ahh jo,rruga i kishte marre ata..

U ktheva ne shpi me nje boshllek ne gjoks,me nje dhimbje e keqardhje per keta te rinje..

Valoni ishte plot energji,gjithmone e kam degju duke fol per shoket e tij,se ne grupe gangsteresh,shoket ishin vellezer,dhe per shokun,duhet dhene edhe jeta.

Nuk do ta harroj kurre nje nate vere,tek sa kthehesha ne shpi,ishin ne rruge nje grup djemsh,dikush nga ta me ngacmoi verbalisht,diku ne mes djemve u degju zeri i Valonit: – Heej kjo eshte kojshikja jem,kurre mo mos e nguc”, sot e asaj dite e kam para syve ftyren e tij,ai nuk ishte i dhunes,ai nuk ishte i problemeve,ai ishte thjeshte nje djale i ri,qe sistemi ja dha detyren ne rruge.

Valoni na la,e qava ne ze per te,por cfare mesazhi na dha ai neve,e cfare mesazhi e jete po i jep Kosova rinise?

 

Disa nga fotografitë që i shpërndante me përmbajtje dhune:

1511021_437623923059483_7464815570658003270_n 11402717_511340362354505_461885801166039564_n11855662_526869314134943_7147057629056032503_n 11903934_531337297021478_9186672938052971414_n 11935032_534474303374444_3124305968096109352_n 12046616_542603089228232_1257193303273154137_n12079502_547015245453683_1468887066297790422_n12119038_547864235368784_4520865777686321444_n12239516_558962567592284_3526350051060583811_n 13315252_645972468891293_2392941955724690014_n